40 SEKUNDOWE MAKSYMALNE NAPIĘCIA MIĘŚNI
40 sekundowe maksymalne napięcia mięśni to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na wzmocnienie organizmu, gdzie likwidacja bólu jest efektem dobrze wykonanych ćwiczeń. W momencie maksymalnego napięcia mięśni wymuszamy idealne ustawienie stawów znajdujących się dookoła aktywowanego mięśnia. Z każdą sekundą napięcie jest coraz większe i coraz więcej mięśni zaczyna się aktywować, a kolejne stawy zaczynają się idealnie ustawiać. Automatycznie przestajemy odczuwać ból, ponieważ prawidłowe ustawienie stawów, powoduje pozycje pozbawioną wad i przyczyn bólu. Bardzo łatwo to sprawdzić na przykładzie mięśni pośladków. Bez względu na to jak bardzo duży dyskomfort odczuwacie z powodu bólu w okolicy odcinka lędźwiowego za każdym razem ten ból jest związany z napięciem mięśnia prostownika grzbietu w odcinku lędźwiowym. Powodując maksymalne napięcie mięśni pośladków i utrzymując je przez 40 sekund (niezbędne do tego jest prawidłowe pobieranie tlenu w większej ilości, buzią, w innym wypadku można odczuć ból głowy lub zawroty) wymuszasz idealne ustawienie stawów i dróg nerwowych od stóp do góry odcinka lędźwiowego, dzięki czemu likwidujemy napięcie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, co za tym idzie i ból oraz wadliwe ustawienie kończyn dolnych (płaskostopie, koślawe kolana). W skutek tego, kiedy odczuwamy ból, nie trzeba skupiać się na szukaniu przyczyny bólu, lecz spowodować maksymalne napięcie mięśni w okolicy bólu i go zlikwidować.
40 SEKUNDOWE MAKSYMALNE NAPIĘCIE MIĘŚNI POŚLADKÓW
Po 40 sekundach prawidłowego maksymalnego spięcia siła napięcia jest tak mocna, że wymusza idealne ustawienie odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz nóg co wpływa na całkowity brak bólu w odcinku lędźwiowym i okolicy kolan.
NAJBARDZIEJ EFEKTYWNE WZMOCNIENIE MIĘŚNI POŚLADKÓW
Mięśnie pośladków odpowiadają między innymi za funkcjonowanie stawu biodrowego oraz ustawienie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Staw biodrowy przenosi ciężar ciała z tułowia na kończyny dolne i umożliwia ich funkcjonowanie w sposób prawidłowy. Prawidłowe ustawienie w odcinku lędźwiowym przełoży się na brak bólu w tej okolicy. Regularne napięcia mięśni pośladków spowodują idealne ustawienie ciała od odcinka lędźwiowego do stóp.
WZMOCNIENIE UKŁADU KRĄŻENIA
Nasz mózg dostaje informację o maksymalnym napięciu mięśni, które trwa przez 40 sekund i z każdą sekundą staje się silniejsze. W wyniku tego organizm musi szybko dostarczyć do mięśni krew i wartości odżywcze, aby go usprawnić. Procesy napędzane są przez serce, które wzmacnia się przez pracę. Jeśli połączymy maksymalne napięcia z dużymi oddechami ćwiczenia będą niesamowicie skuteczne oraz bezpieczne dla organizmu.
NAJBARDZIEJ EFEKTYWNE WZMOCNIENIE MIĘŚNI BRZUCHA
Podczas 40-sekundowego maksymalnego napięcia mięśni pośladków dochodzi do samoczynnego napięcia mięśni brzucha jako rodzaj zabezpieczenia kręgosłupa. Silne mięśnie brzucha stabilizują kręgosłup, głównie w odcinku lędźwiowym i zabezpieczają narządy wewnętrzne przed urazami. Stabilny kręgosłup w odcinku lędźwiowym zwiększa sprawność oraz likwiduje napięcie.
WYRÓWNANIE PROPORCJI SIŁY
Dysproporcja siły między mięśniami antagonistycznymi często związana jest z bólem w okolicy stawów, w których mięśnie maja przyczepy. W przypadku uda są to m.in. mięśnie dwugłowy i czworogłowy. Maksymalne napięcie mięśni pośladków powoduje aktywację mięśni nóg i ustawienie ich w prawidłowy sposób pozbawiony wad i bólu.
AKTYWACJA MIĘŚNI
Ćwiczenie maksymalne napięcie mięśni pośladków zapewnia nam dużo łatwiejsze funkcjonowanie. Jest to najlepsza aktywacja największych mięśni w ciele człowieka, więc niezależnie od tego czy będzie to wyścig na 100 metrów, trening siłowy, czy schodzenie po schodach osoby starszej, taka aktywacja mięśni zawsze ułatwi nam funkcjonowanie.
PRZYSPIESZENIE METABOLIZMU
Wszystkie procesu opisane wcześniej są bardzo energochłonne, w wyniku czego organizm dużo szybciej zużywa wartości odżywcze, które znajduje w naszym ostatnim pożywieniu oraz sięga po zapasy z tkanki tłuszczowej, którą przerabia na energię.
Film wkrótce
POSTĘPOWANIE DIAGNOSTYCZNO - LECZNICZE
Jeżeli ból mówi nam o uszkodzeniu jakiejś części ciała musimy się zastanowić nad tym jaki mamy wybór na leczenie tego bólu. Pierwszy to unieruchomienie stawu i osłabienie przepływu krwi i wartości odżywczych, które usprawniają uszkodzone miejsce. Innymi słowy założenie gipsu, ortezy, szyny, które uniemożliwiają szybką regenerację. Często po zakończeniu leczenia dopiero potrzebujemy pomocy. W wyniku takiego leczenia kość lub staw po dłuższym czasie się zrastają (nie zawsze prawidłowo), a uszkodzona część ciała jest w efekcie dużo słabsza i narażona na kontuzję bardziej niż kiedykolwiek.
Drugi wybór to bezpieczne korzystanie z uszkodzonej kończyny, w celu uzyskania lepszego przepływu większej ilości krwi i wartości odżywczych, a co za tym idzie wzmocnienie danej części ciała. Ten sposób leczenia polega na powodowaniu maksymalnych napięć mięśni w sposób bezpieczny, dzięki którym pokazujemy chęć korzystania z danej części ciała w bardzo mocny sposób. Dochodzi do maksymalnego napięcia mięśni, co jest niemożliwe w innych warunkach ze względu na narządy ścięgniste Golgiego, które zabezpieczają nas przed samouszkodzeniem, co znaczy, że nie możemy uzyskać maksymalnego napięcia pośladków, bo kostki i kolana są za słabe żeby wytrzymały ciężar lub ćwiczenie, przy którym by doszło do maksymalnego napięcia mięśni pośladków. Nasz organizm umożliwia nam coraz mocniejsze napięcie z każdą sekundą. Sprawdza czy dane napięcie jest bezpieczne, a dodatkowo wzmacnia wszystkie elementy, które mogłyby się uszkodzić w razie mocniejszego napięcia. Dzięki czemu napinając mięśnie pośladków i zaciskając pięści z całej siły po około 40-50 sekund mamy napięte całe ciało. Łącznie z idealnym ustawieniem stóp na podłożu i idealnym ustawieniem odcinka szyjnego kręgosłupa.
ZABEZPIECZ SIĘ PRZED BÓLEM I KONTUZJAMI
Maksymalne napięcia mięśni to najbezpieczniejszy i najlepszy sposób na zabezpieczenie ciała przed kontuzją oraz możliwie najszybsza regeneracja organizmu w powrocie do sprawności po kontuzji. Zabezpieczamy ciało przed urazem poprzez wzmocnienie mięśni w okolicy urazu za pomocą ćwiczeń polegających na napięciu mięśni w odpowiednich, bezpiecznych pozycjach, dzięki czemu zwiększamy siłę w okolicy urazu i poprawiamy sprawność. Przy odpowiednio odżywionym i prawidłowo funkcjonującym organizmie, ćwiczenia polegające na maksymalnym napięciu mięśni powodują nawet siedmiokrotnie szybszą regenerację.